СЈО се огради од Јанева, бараат да се сочува интегритетот на институцијата


Ленче Ристоска од СЈО, во име на сите обвинители, но и на целиот истражителски тим на СЈО, истакна дека примерен интерес на институцијата е зачувување на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По оставката на Катица Јанева, Европската Комисија во реакција за МИА порачува дека истрагите за илегалните прислушувања треба да продолжат. „Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, која го води случајот „Империја“ вели дека сите одлуки и списи кои излегувале од Специјалното јавно обвинителство ги ...
| | веќе видена | слични

Се надевам дека интегритетот на Специјалното јавно обвинителство нема да биде нарушен од можните сомненија, изјави обвинителката Ленче Ристовска, на денешната ...
| | веќе видена | слични

Дејствијата на поединци не ги карактеризираат дејствијата на Специјалното јавно обвинителство – изјави денеска за медиумите, обвинителката Ленче Ристоска. ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден целата јавност беше сведок на тоа како со Република Македонија управува криминален ганг, вистински криминален октопод чии пипци одат ...
| | веќе видена | слични

Согласно законот за СЈО сите одлуки, секој спис кој излегува единствено го потпишува Катица Јанева. Или во нејзино име овластени обвинителите. Јас немам ...
| | веќе видена | слични

Компромитираното СЈО е завршена работа, а првиот чекор треба да биде притвор за Катица Јанева и за сите други вмешани во овој криминален октопод. Исполнети се ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во друштво со Сашо Ордановски на Телевизијата 1тв на Бојан Јовановски зборуваше како Катица си го ставила на коцка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно ...
сите 510 | | | веќе видена

Тоа што апсењето на Катица Јанева е речиси 2 месеца задоцнето отвара уште поголем сомнеж дека Зоран Заев е спремен да жртвува било кој само да си ја спаси ...
сите 178 | | | веќе видена

„Катица Јанева и Зоран Заев се едно исто. Сведоци сме како јавноста го затега обрачот околу Зоран Заев, а тој во очај ги пушта низ вода сите околу него само за ...
сите 382 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 160 | | | веќе видена

Судијката Даниела Алексовска Стојановска, го одложи првото рочиште за предметот на СЈО „Талир 2“ за незаконската градба на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Причина за ...
сите 43 | | | веќе видена

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО се огради од Јанева, бараат да се сочува интегритетот на институцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: