Егзит започна со настапот на „Д Кјур”, а испрати важна порака за спас на Земјата!


На годинашниот фестивал „Егзит” беше соборен рекордот на посетеност, и тоа на првата фестивалска вечер, кога повеќе од 56.000 луѓе поминаа низ фестивалските ...
| | веќе видена | слични

ЕГЗИТ, еден од водечките светски музички фестивали во изминатите две децении, ги затвори портите во понеделникот наутро, по уште еден спектакуларен настап на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со песната „Firestarter“ од Продиџи, посветена на починатиот вокал на групата Кит Флинт, белгиската диџејка Амели Ленс го затвори 19. издание на „Егзит“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вчеравечер беше соборен рекордот за посетеност на првата фестивалска вечер на фестивалот „Егзит“, кога преку 56.000 луѓе ги поминаа фестивалските порти. ...
| | веќе видена | слични

Дожд и многу забава до утринските часови – ова ја одбележа првата вечер од 19. издание на интернационалниот музички фестивал „Егзит“. Петроварадинската тврдина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не е работа на Собранието или Владата да одредуваат прв човек на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција што треба да го наследи СЈО, ...
сите 164 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 140 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена и децата летува на островот Корчула во Хрватска. Српскиот тенисер веќе објави неколку слики и видеа ...
сите 154 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Егзит започна со настапот на „Д Кјур”, а испрати важна порака за спас на Земјата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: