Едукација и забава на Кингс колеџот во Англија

Ако сакте да си го усовршите својот англиски јазик а истовремно да се забавувате и да се одморите, јазичната мрежа Вербалисти ви го нуди сето тоа. И тоа, не било каде, туку во престижниот Кингс колеџ во Англија. Па, Еве што се ве очекува ако решите да се запишете во некое од овие јазични училишта. Да, ако се сеќавате и нашиот идол Иван Раденов си доби ексклузивна можност да го посети Кингс колеџот во Лондон, па ако сакате да учите заедно со Иван, ова е вашата шанса. Но, јазичната мрежа вербалисти не нуди само класично учење во училишните клупи. Ќе си го усовршите англискиот јазик низ прошетки и забави. „Значи учите и кога сте на улица, во паб, кога шетате, кога сте во метро, во дискотека, кафуле. Она што е убаво во Лондон е што победникот на Идол нема само да учи бидејќи овде секојднево се организираат различни вонучилишни активности“. Значи победникот на идол ќе се врати дома со значително подобрено знаење на англискиот јазик, ќе стекне пријатели од цел свет и ќе си добие меѓународно признат сертификат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едукација и забава на Кингс колеџот во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: