Едуардо се враќа во Хрватска

Хрватските медиуми утрово на големо пишуваат за сензационалниот трансфер во најава на поранешниот репрезентативет на „коцкестите“ Едуардо Да Силва. Бразилецот со хрватски пасош кој долги години го носеше дресот на Хрватска е пред враќање во својата втора татковина. Но овојпат тоа нема да биде тимот на Динамо Загреб, туку актуелниот шампион Ријека. Договорот на 34-годишниот фудбалер со Атлетико Параненсе истече, а Едуардо веќе е во Хрватска каде што традиционални ги минува божиќните и новогодишните празници.
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Шахтјор Доњецк и на Динамо Загреб, Едуардо да Силва, потпиша договор со полскиот клуб Легија Варшава. Иако беше најавуван како ново засилување за Ријека, сепак, тој одлучи да ја прифати понудата на Легија и хрватскиот стратег Ромео Јозак. „Го знам Едуардо да Силва од негови 15 години и сигурен сум дека доколку немаше тешка повреда во Арсенал, неговата кариера ќе беше уште поголема. Тој се уште е одличен фудбалер и верувам дека ќе биде големо засилување за Легија“, изјави тренерот Ромео Јозак.
| | веќе видена | слични

Останато | Натурализираниот Хрват би можел да игра заедно со Леонард Жута и Милан Ристовски... Откако му истече договорот со бразилски Атлетико Параненсе, поранешниот репрезентативец на Хрватска, и екс член на Премиерлигашот Арсенал, Едуардо да Силва, би можел да им се приклучи на нашите фудбалери Леонард Жута и Милан Ристовски. Натурализираниот Хрват вели дека нема ништо против на тоа да се пресели во Ријека, но додаде дека е подготвен за разговори со клубот доколку истиот му претстави добар проект. „Ријека е организиран клуб, исто како и Осијек. Доколку некој ми претстави добар проект, подготвен сум за разговори. Се јавија и неколку клубови од Австрија, во секој случај, не би било сериозно од моја страна да откријам нешто повеќе од ова се дур не дојде до конкретни разговори со челниците на некој од тие клубови“ изјави 34 годишниот Едуардо. Извор: 24FUDBAL.com.mk
| | веќе видена | слични

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 719 | | | веќе видена

Во период кога на целата територија на Македонија е прогласена епидемија од морбили и кога беше соопштено дека ниедно невакцинирино дете нема да биде примено ...
сите 274 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 244 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 73 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната ...
сите 181 | | | веќе видена

Сите гласачки места во 13 казнено поправни установи утрината беа отворени навреме. Затворениците и притворениците во Идризово и во Шутка уште рано изутрината ...
сите 206 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едуардо се враќа во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: