Се одржа првото издание на фестивалот Skopje Unplugged

2 копии
7 копии

На 9. јуни во скопската Зоолошка градина ќе се организира забава, по повод крајот на училишната година. Како специјални гости најавени се јутуб милениците на ...
| | веќе видена | слични

Танчерите со Даун Синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед МК“ на 18 мај во Римини, Италија освоија уште еден златен медал на Европското првенство во хип ...
| | веќе видена | слични

Додека сите беа насочени кон Евровизија, во Римини викендов се случуваше уште еден натпревар. Се работи за Светскиот куп во рамки на Европското првенство во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Група пратеници предлагаат да се формира Анкетна комисија во Собранието, за утврдување на прекршување на законите и злоупотреба на работењето во СЈО, која ќе ...
сите 680 | | | веќе видена

Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по кои ...
сите 534 | | | веќе видена

Здружението на медицински сестри, техничари и акушерки на Македонија (ЗМСТАМ) го поддржува јавниот протест кој ќе се одржи во среда на 18 септември, инициран ...
сите 175 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во општинскиот Совет ја презеде контролата од СДСМ и ДУИ.Нов претседател на Советот на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се одржа првото издание на фестивалот Skopje Unplugged

Од:
До кого (е-маил):
Порака: