Едно полувреме за Ристовски во дербито со Порто


Стефан Ристовски доби шанса да игра во второто полувреме на дербито меѓу Спортинг и Порто, а мечот заврши без голови. Нашиот репрезентативец го загуби местото ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски по три месеци ги одигра првите минути во Премиерлигата на Португалија во дресот на Спортинг Лисабон. Тренерот на ...
| | веќе видена | слични

Спортинг повторно загуби на гости, вечерва од Тондела, а мечот го одбележа прекрасниот погодок на домашниот фудбалер Антонио Мендеш Фернадеш Мендеш, или како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена

Извици, скандирања, наздравување од граѓаните кои беа собрани над Плоштадот пред британскиот Парламент откако стана јасно дека внатре беше одбиен договорот за ...
сите 196 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно полувреме за Ристовски во дербито со Порто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: