Од ЈП Билјанини извори донираа храна за сограѓаните во социјален ризик Божик


Од ЈП Билјанини извори донираа храна за сограѓаните во социјален ризик да имаат празнична трепза на Божик. Во донаторската акција со палета од производите им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едни прејадени и препиени, други без корка леб. Секој човек, посакува барем за празниците да си легне со полн стомак. Кога станува збор за подготвување на ...
| | веќе видена | слични

За празниците граѓаните имаа можност храната која ќе им остане да ја донираат за социјално загрозените граѓани, кои и онака не можат да си дозволат да имаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од вчера е во истражниот затвор „Скопје" во Шуто Оризари откако судија на претходна постапка ѝ одреди притвор од ...
сите 604 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен ...
сите 320 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ЈП Билјанини извори донираа храна за сограѓаните во социјален ризик Божик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: