За едни пари, за други љубов

ОВЕН Работa: Немојте да верувате во сите гласини кои кружат околу вас. Не е секој трач вистина. Проверете ги убаво информациите. Љубов: Можно е да ја идеализирате личноста која ви значи и не ви е лесно да ја прифатите реалноста. Здравје: Низок притисок. БИК Работа: Најдобро би било да пробате подобро да се сконцентрирате на вашата работа. Од вас зависи исходот во околностите во кои ќе се најдете. Љубов: Може да очекувате интересна комуникација со една Риба. Здравје: Избегнувајте алкохол и сите пороци. БЛИЗНАЦИ Работа: Може да се надевета на добар однос со соработниците. Пред вас е генерално поволен ден за ова поле. Љубов: Ги криете своите чувства затоа што ниту самите не сте подготвени со нив да се соочите. Имате дилеми. Здравје: Ќе ви годи масажа. РАК Работа: Ве очекува напнат ден и многу работни промени, пред вас се прилично менливи околности. Љубов: Не сте подготвени за големи промени кога се во прашање емоциите. Здравје: Посетете стоматолог за контрола. ЛАВ Работа: Ве загрижува тоа што околу себе немате ...
| | веќе видена | слични

Близнаците ги освојуваат луѓето околу нив, Стрелците ги очекува интересно познанство. Прочитајте го хороскопот за 19 јануари Овен Вашите очекувања во овој момент се големи, но нереални. Поставете си себеси помали цели за да не се разочарате. Не сакате на саканата личност нешто да и недостасува. Од тие причини и посветувате многу емоции и внимание. Можна е вртоглавица. Бик Работното окружување не ви е наклонето, но во такви услови се трудите да ја покажете својата вредност. Развивате нови емоции кон личноста која релативно скоро ја имате запознаено. Самите сте свесни дека тие не се најреални. Добро се чувствувате. Близнаци Препреките кои се јавуваат денес ќе успеете да ги надминете со помош на личност родена во воздушен знак. Вашата самодоверба и опуштеност ќе ви донесе многу флерт и нови познанства. Вашето однесување ги освојува другите. Немате проблеми во здравјето. Рак Ако сте во улога на шеф, во овој период се чувствувате како да го губите авторитетот и ги преиспитувате своите одлуки. Ви недостасува ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Работa: Во овој период се враќате на рутината која ви беше пореметена со бројните проблеми. Сега конечно проблемите се решени, и вие се враќате на стандарното. Љубов: Сегашниот партнер ви пружа емотивна сигурност, љубов и внимание. Здравје: Внимавајте на кардиоваскуларниот систем. БИК Работа: Во вашите амбиции се отвораат нови можности кои можете многу добро да ги искористите ако продолжите да се трудите како сега. Љубов: Подготвени сте да и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Самоуверени сте. Здравје: Нема проблеми. БЛИЗНАЦИ Работа: Денешниот ден ви е поволен. Ќе бидете задоволни од исходот околу се што ќе работите. Љубов: Моментално сте во потрага за партнер кој ќе ви пружи стабилност. Не сакате нови возбудувања. Здравје: Проблеми со забите. РАК Работа: Денес имате можност да се одморите од стресови на работа. Немојте да пропуштите максимално да ја искористите можноста. Љубов: Оставете ги грижите за некој друг ден. Претерувате со критиките кон партнерот и наоѓате повод за караница и кога го нема. ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Во овој период ќе ѝ се вратите на рутината која ви била пореметена по бројните проблеми кои конечно сте успеале да ги решите. Сегашниот партнер сега ви пружа емотивна сигурност, љубов и внимание. Поведете сметка на кардиоваскуларниот систем. Бик (21.04 – 21.05) Вашите амбиции ви отвораат нови можности кои можете многу добро да ги искористите ако продолжите да се трудите како досега. Подготвени сте да и се доближите на личноста која многу ви се допаѓа. Самоуверени сте. Немате здравствени проблеми. Близнаци (22.05 – 22.06) Денешниот ден ви е многу поволен. Ќе бидете задоволни од исходот на сето тоа што денес ќе го сработите. Во моментов сте во потрага по партнер кој ќе ви овозможи стабилност. Не сакате нови возбудувања во животот. Можни се проблеми со забите. Рак (22.06 – 22.07) Денес имате можност да одморите од стресот кој го доживувате на работа. Не се двоумете овој одмор максимално да го искористите. Оставете ги грижите за некој друг ден. Претерувате со критиките кон партнерот и барате ...
| | веќе видена | слични

Овен Вашата работа не е она што го посакувате и постојано ви се случуваат проблеми. Размислувате за промени. Кавгите со саканата личност се се почести. Морате да поработите на комуникацијата ако сакате да го зачувате тоа што го имате. Внимавајте на очите. Бик Постои можност да ја напуштите работата и да побарате нова работа. Ако го направите тоа, брзо ќе ви се отворат нови можности. Се повеќе добивате чувство дека саканата личност крие нешто од вас. Респираторни инфекции. Близнаци Имате проблеми со финансиите и заработувачката ви оди потешко од што се надевавте. Чувствувате голема поврзаност со личноста со која сте во врска и вашите емоциите се стабилни. Здравјето е добро. Рак Денеска ќе ги засените колегите и ќе се покажете пред надредените. Не се чувствувате доволно блиски со моменталниот партнер. Можна е главоболка. Лав Се што ви е важно денеска ќе морате самите да го решите. Не се потпирајте на никој од вашето работно окружување. Денешниот ден носи можност за врска. Ако имате личност која ви се допаѓа, ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Позитивно сте расположени. Обидете се тоа да го пренесете на работа. Нема причина за лажна скромност. Партнерот ќе ве изненади со некои негови потези, позитивно се разбира. Бик (21.04 – 21.05) Ќе добиете интересен деловен предлог. Размислете пред да се залетате. Партнерот ги одредува правилата за емотивното однесување, а на вас ви преостанува да се помирите со неговите одлуки. Близнаци (22.05 – 22.06) Имате одлични идеи но не знаете како да ги преставите, време е да научите како да се истакнувате. Во љубовта без причина имате негативни мисли. Исфрлете ги од главата. Рак (22.06 – 22.07) Вашите соработници и пријатели имаат добри намери, па така денес ве очекуваат позитивни случувања. Во љубовта не се двоумете за личноста која ви упатува емотивни сигнали. Лав (23.07 – 22.08) Внесете малку трпение и сигурно ќе успеете да ги оставрите зацртаните планови. Преиспитајте го однесувањето на партнерот, најверојатно нешто крие. Девица (23.08 – 22.09) Вашата основна предност е во тоа што ...
| | веќе видена | слични

Биковите се сомничави, Јарците ја планираат иднината, а Рибите се одлично расположени. Прочитајте го хороскопот за 18 јануари Овен Вашата работа не е она што го посакувате и постојано ви се случуваат проблеми. Размислувате за промени. Кавгите со саканата личност се се почести. Морате да поработите на комуникацијата ако сакате да го зачувате тоа што го имате. Внимавајте на очите. Бик Постои можност да ја напуштите работата и да побарате нова работа. Ако го направите тоа, брзо ќе ви се отворат нови можности. Се повеќе добивате чувство дека саканата личност крие нешто од вас. Респираторни инфекции. Близнаци Имате проблеми со финансиите и заработувачката ви оди потешко од што се надевавте. Чувствувате голема поврзаност со личноста со која сте во врска и вашите емоциите се стабилни. Здравјето е добро. Рак Денеска ќе ги засените колегите и ќе се покажете пред надредените. Не се чувствувате доволно блиски со моменталниот партнер. Можна е главоболка. Лав Се што ви е важно денеска ќе морате самите да го решите. Не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овен Во овој период се враќате во рутината која ви беше нарушена поради многубројните проблеми кои конечно успевате да ги решите. Сегашниот партнер ви пружа емоционална сигурност, љубов и внимание. Конечно сте во врска во која уживате. Внимавајте на кардиоваскуларниот систем. Бик Ви се отвораат нови можности кои можете да ги искористите ако продолжите да работите со исто темпо. Подготвени сте да и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Самоуверени сте и имате силна желба да ја освоите. Немате здравствени проблеми. Близнаци Денешниот ден ви е многу поволен. Ќе бидете задоволни со исходот. Моментално сте во потрага по партнер кој ќе ви пружи стабилност. Не сакате нови возбудувања. Проблеми со забите. Рак Денеска имате можност да се одморите од стресот на работа. Оставете ги грижите за некој друг ден. Претерувате со критиките и наоѓате повод за кавга и кога го нема. Ве мачи низок крвен притисок. Лав За да иамте успешен ден, морате да вложите дополнителен труд. Бидете свесни дека се може да се реши со вистински ...
| | веќе видена | слични

Овен Пред вас е многу забрзан ден исполнет со многу обврски, движење, средби и комуникации. Сепак ништо од ова нема да ви биде тешко бидејќи сте добро расположени и полни со енергија. Одличен момент да го поправите односот со саканата личност или да ја освоите симпатијата. Бик Ја имате целата можна поддршка од страна на другите во текот на овој ден, а на ваша страна е и неверојатната способност за комуникација. Во договорите можете да преземете лидерска улога. Сето тоа што ќе го започнете денес ќе вроди плод и ќе биде трајно, па овој момент бирајте средба со некој што емотивно ве интересира. Близнаци Сте решиле да станете сериозни. Сега многу порационално, практично и појасно гледате на некоја ситуација и јасно ви е каде сте правеле грешки. Во целост сте насочени кон подобрување на љубовната врска во која се наоѓате. Рак Денес околностите се на ваша страна без разлика дали станува за деловното или љубовното поле. Се што ќе започнете брзо ќе го завршите и ќе бидете многу задоволни од резултатите. Контактот со ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Доколку ви се укаже можност и прилика за напредување, би требало да ја прифатите. Сметате дека сте го пронашле партнерот со кој можете да останете на долги стази. Време е да му го предложите тоа. Бик (21.04 – 21.05) Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Можете да очекувате многу убав ден за љубов. Новите случувања на овој план ќе ве направат радосни и сентиментални. Близнаци (22.05 – 22.06) Очекувате некоја личност од далеку да ви пружи помош и благодарение на тоа да остварите успех. Доколку ви се допаѓа некое зафатено лице, денес ќе сфатите дека сепак е подобро да се откажете од таа приказна. Рак (22.06 – 22.07) На полето за работа ви доаѓа некое растеретување и убави вести кои ви ги носат вашите блиски соработници. Можете да очекувате прилика уште подобро да се запознаете со саканото лице. Многу ќе ви одговара престојот во природа. Лав (23.07 – 22.08) Ќе оставите солиден однос со конкуренцијата, дури ќе извлечете и некои совети од таа приказна. На полето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 596 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За едни пари, за други љубов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: