Филипче: Ќе се гради нова Градска болница на местото на Мајчин дом


5 копии

Фото: МИАМинистерот за здравство Венко Филипче денеска информира дека пред две недели ги финализирале работите за кредитната линија со банката на Советот на ...
| | веќе видена | слични

Соодветна вклученост на децата со посебни потреби по предметот физичко воспитување во одделенска настава. Ова е апелот на Центарот на заедницата од Струмица ...
| | веќе видена | слични

Ученици заедно со наставници од Oсновното училиште „Видое Подгорец“ од Струмица организираа спортски ден под мотото „Еднакви права-еднаков пристап за сите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Штитениците од училиштето за деца со посебни потреби Иднина од Скопје добија нов автобус, кој ќе се користи за нивен транспорт од домовите до училиштето. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ротари Клубот Скопје – Центар како верен партнер на заедницата, направи уште една, значајна донација за децата со посебни потреби од ПОУ Иднина во Чаир, на кои ...
| | веќе видена | слични

Професорите од Куманово се обучуваат за инклузија на ученици со посебни потреби во редовното образование. Обезбедување алатки за професори во основно и средно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска беше пуштен во употреба реновираниот Дневен центар за деца со аутизам во Топанско Поле, како резултат на заедничка соработка помеѓу Меѓуопштинскиот ...
| | веќе видена | слични

Реновираниот Дневен центар за деца со аутизам во Топанско Поле, во кој се обезбедува психосоцијален третман и поддршка за децата и советодавна работа со ...
| | веќе видена | слични

90 деца ќе можат да го посетуваат и да добиваат индивидуализирани услуги од специјални едукатори, логопеди и социјални работници во реновираниот Дневен центар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика денеска присуствуваше на отворањето на реновираниот Дневен центар за деца со аутизам во Топанско Поле. Дневниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Ќе се гради нова Градска болница на местото на Мајчин дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: