Жестока пресметка на руските специјалци со терористи: Сакале да постават бомба на Крим, па веднаш биле ликвидирани


Во Ставрополскиот крај припадниците на руската Федерална служба за безбедност (FSB) ликвидирале тројца терористи кои планирале да подметнат бомба, соопштил ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Преку официјалниот Твитер профил, Aмбасадата на Русија во Грција го осуди нападот со рачна бомба врз нејзиниот конзуларен дел, што се случи рано утрово, јави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Напаѓачи на мотоцикл утрово фрлија бомба во рускиот конзулат во Атина, при што била предизвикана мала материјална штета и немало повредени, објави полицијата. ...
| | веќе видена | слични

Според атинската полиција, никој не е повреден од фрлената експлозивна направа (најверојатно рачна бомба) врз рускиот конзулат во Атина. Маскирани напаѓачи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Информацијата е потврдена за МИА од три земји членки на ЕУ, но француски дипломатски извори тврдат дека „речиси нема шанса" Франција да го прифати предлогот. ...
сите 899 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 205 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жестока пресметка на руските специјалци со терористи: Сакале да постават бомба на Крим, па веднаш биле ликвидирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: