Проект „отворени можности“

4 копии

На 22 март 2018, во Салата на Советот на Општина Центар, се одржа дебата под наслов „Кон родово инклузивен буџет во Општина Центар“ организирана од Здружението ...
| | веќе видена | слични

Од анкетирани 900 жени во 11 македонски општини, само една ја знае висината на општинските буџети, беше речено на денешната дебата во Струмица „Кон родово ...
| | веќе видена | слични

Останато

Медиумите последните денови брујат за врската помеѓу Душко Тошиќ и манекенката Софија Милошевиќ. Последната вест е дек и купил карта за Кина за да го посети, ...
сите 208 | | | веќе видена

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 68 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проект „отворени можности“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: