Една бомба ѝ се заканува на иднината на Јапонија: Дали државата е беспомошна?

Последните истражувања покажале дека во Јапонија живеат над 4 милиони средовечни самци кои што и натаму живеат со своите родители и финансиски зависат од нив, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Деновиве најпрвин се појавија информации дека кон Северна Кореја пловат американски воени бродови, за потоа некои медиуми да пренесат дека бродовите сепак ...
| | веќе видена | слични

СЕВЕРНА КОРЕЈА СО ЗАКАНА ОДГОВАРА НА ПРЕДУПРЕДУВАЊАТА ОД ВЕШИНГТОН Севернокорејските државни медиуми ги предупредија денеска САД дека Северна Кореја би можела ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини изрази денеска загриженост поради зголемените тензии околу нуклеарната ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп демантира дека ја негирала информацијата оти американски носач на авиони и други воени бродови се ...
| | веќе видена | слични

Според Белата куќа, никогаш не бил соопштен датум на пристигнување, а бродовите од групата се на пат. Трамп на почетокот на минатата недела изјави дека пратил ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Во Домот за култура „Ацо Шопов“-Штип синоќа се одржа промоција на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ , Илчо Захариев и на советничката листа од 23 ...
сите 140 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една бомба ѝ се заканува на иднината на Јапонија: Дали државата е беспомошна?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: