Единствениот хотел во облик на кошница


4 копии
5 копии

Ајфеловата кула е затворена и евакуирана поради мерки за претпазливост, откако е виден еден човек, кој се качува на неа, изјавија официјални лица. Полицијата и ...
| | веќе видена | слични

Евакуирани се луѓето од Алфеловата кула во Париз откако на неа непознат маж се качил сам до врвот. Медиумите пишуваат дека е забележано сомнително лице како ...
| | веќе видена | слични

Најпознатиот симбол на Париз, Ајфеловата кула, е евакуирана и затворена, до наредното известување, пренесуваат светските медиуми. Иако официјално не се ...
| | веќе видена | слични

Доколку сте во потрага по идеален одмор за оваа година тогаш посете те ја оваа подалечна земја која изобилува со замоци и романтични приказни, а тоа е Велс. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ова е заклучокот на Комисијата за заразни болести, што денеска го соопшти министерот за здравство Венко Филипче. -Комисијата за заразни болести, по повод ...
сите 645 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 417 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 306 | | | веќе видена

Зоран Заев со посебни истражни мерки и во 2014 година е снимен како врши кривично дело. Постојат разговори во Јавното обвинителство во кои Зоран и неговиот ...
сите 63 | | | веќе видена

Алекс Душебаев против Домагој Дувњак во дуел кој ќе постигне повеќе голови во финалето на ракометното Европско првенство е само една од многуте понуди во ...
сите 103 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 188 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 40 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 88 | | | веќе видена

Шестнаесет годишен малолетник од Мала Речица-Тетово, вчера по претходна расправија, а потоа и физичка пресметка со остар предмет му нанел убодна рана на ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единствениот хотел во облик на кошница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: