Единствена Македонија: Иванов да не се плаши од заканите на Заев и Ахмети и да ги помилува уставобранителите


„Единствена Македонија, македонскиот народ и поголем дел од граѓаните на Република Македонија со нетрпение очекуваат да ја слушнат радосната вест од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ прогласи победа во првиот круг на претседателските избори. Еве каква беше атмосферата додека Стево Пендаровски и Зоран Заев се обраќаа пред членовите од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски правото на глас го оствари во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во населбата Влае. Тој по гласањето во изјава за медиумите кажа дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска гласаше во ОУ „Димо Хаџи Димов” во населбата Влае. „Денеска граѓаните треба да бидат гласни, треба со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По литургијата во црквата „Свети Петар и Павле“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со својата сопруга, го оствари правото на глас. Денеска е ...
| | веќе видена | слични

Добро, најпрвин да го честитам денот, да го честитам и големиот христијански празник Цветници, денеска и така го започнав денот со литургија во „Св. Петар и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 392 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единствена Македонија: Иванов да не се плаши од заканите на Заев и Ахмети и да ги помилува уставобранителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: