Јакуповиќ: Му нанесоа непоправлива штета на НУ Турски театар Скопје

Актерот Един Јакуповиќ бара да се спаси честа на НУ Турски театар Скопје, за кој вели дека целта на поединци, е да се уништи. Неговото писмо го пренесуваме во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот Един Јакуповиќ преку отворено писмо до македонската јавност бара помош за спас на честа на НУ „Турски театар – Скопје“ и неправдата со само еден ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите по објавувањето на резултатите за поддржаните проекти од страна на Министерството за култура. Актерот Един Јакуповиќ упати отворено ...
| | веќе видена | слични

Актерот Един Јакуповиќ преку отворено писмо да македонската јавност бара да се стави крај на како што наведе, режимот и да му се даде достојна шанса на НУ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 163 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јакуповиќ: Му нанесоа непоправлива штета на НУ Турски театар Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: