Един Јакуповиќ: И по Грујо, Русе!?

Овие денови сведоци сме на изживување врз еден коректен момак од албанска провиненција, по мене со грешен политички став, но став не од сега, туку со години, ...
| | веќе видена | слични

Изборот за нов директор на МКЦ крена голема прашина во јавноста, откако беше обелоденето дека Бени Шаќири е еден од главните кандидати за прв човек на оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По писмото на македонски културни работници, уметници и граѓански активисти кои од премиерот Зоран Заев побараа да нема промени во управувачката структура на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не ги познавам состојбите во МКЦ и следствено, сѐ до еден пост на Нора Шаќири Марковиќ на Фејсбук, немав став за амбицијата на нејзиниот брат, пејачот Бени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Време е за нови инвестиции, време е за нови иницијативи, за нови успеси на кои се обврзуваме и пред граѓаните и пред нашата економија, порача на ...
сите 331 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 215 | | | веќе видена

Под посебен засилен полициски мониторинг на денот на изборите ќе бидат неколку критични избирачки места во Охрид каде низ изборните циклуси минатите години ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Един Јакуповиќ: И по Грујо, Русе!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: