Албанија лидер во перење пари: Стејт Департментот со оценка за криминалот во Албанија


Според американскиот Стејт департментот Албанија и понатаму останува земја лидер во перење пари. Во извештајот за 2017 година се наведува дека Албанија се уште ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Албанскиот премир Еди Рама вчера вечерта беше гаѓан со јајца при излегување од објект во кој имал средба со жителите на градот Фиер. Како што јави дописникот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека национализмот и политичкиот раскол во Албанија се поттикнуваат од надвор. Албанскиот премиер, според весникот „Сот“, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанското Јавно обвинителство откри шема за перење пари на двајца норвешки државјани, кои ја избрале Албанија да „исперат“ над 800.000 евра, за кои постои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Поранешниот министер за внатрешни работи на Албанија, Саимир Тахири, го врати пратеничкиот мандат. Тој последните месеци беше на нишан на сериозни напади ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 77 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 152 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија лидер во перење пари: Стејт Департментот со оценка за криминалот во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: