За еден жмигавец


Луис СиКеј (пред да почне инквизицијата) за скеч кажува: Јас кога сум во кола имам поинаков систем на вредности, тогаш сум најужасниот човек што можам да ...
| | веќе видена | слични

Англиските медиуми утрово објавија дека на прославата на Манчестер Сити се случил инцидент и дека „граѓаните“ успеале да го скршат трофејот од Премиер лигата. ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити оваа сезона направи историски успех во Англија и ги освои трите најважни трофеи во англискиот фудбал – Премиер лигата, ФА Купот и Лига Купот. ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити освои тројна круна во Англија оваа сезона, ама по се изгледа дека фудбалерите на Пеп Гвардиола не умеат добро да се грижат за пехарите. При ...
| | веќе видена | слични

Останато

Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени во овинителството во Скопје, укажуваат ...
сите 105 | | | веќе видена

Законот за јавно обвинителство денеска влегува во собраниска процедура, ќе се бара приближување на ставовите на власта и опозицијата на јавна расправа во рамки ...
сите 427 | | | веќе видена

По вчерашното бурно случување во судот, денес пред очите на Катица Јанева како сведок излегува обвинителот Бурим Рустеми. Тој ќе биде третиот запишан обвинител ...
сите 299 | | | веќе видена

Трагично загинатиот поранешен кошаркарски ас Коби Брајант и бразилскиот писател Пауло Коељо работеле на заедничка книга за деца, но авторот на "Алхемичарот" го ...
сите 57 | | | веќе видена

Милан денес игра протов Торино на „Сан Сиро“ во рамките на Купот и сака да му оддаде почест на трагично загинатиот Коби Брајант. „Росонерите“ на мечот ќе носат ...
сите 209 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За еден жмигавец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: