Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

8 копии
3 копии
32 копии
12 копии

Еден велосипедист и четири пешаци се здобиле со тешки телесни повреди, а 26 лица се здобиле со лесни телесни повреди во вкупно 20 сообраќајни незгоди што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Во 11 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Според СВР Скопје, полицијата од сообраќај исклучила 109 возачи кои се движеле со поголема брзина од ...
| | веќе видена | слични

Во само три дена, (07, 08 и 09.06.2019 година) Сообраќајната полиција на Скопје и Битола, во редовните контроли, санкционирале возачи кои управувале со брзина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 103 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: