Чувар загинал, едно лице потешко, а 12 полесно повредени во пожар во електрана во Москва


2 копии

Едно лице загина, а 13 се повредени во пожарот кој избувна денеска во гасната електрана во регионот на Москва, со пламени столбови високи преку 50 метри, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една лице починало, а 13 се повредени во голем пожар кој денеска изби во гасна електрана во близина на Москва, пренесуваат руските власти. Според овие ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Помеѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар што избувна денес во гасната електрана во московскиот регион, објави руското Министерство за енергетика, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во 10:04 ч. во ТППЕ Струга пријавен е пожар на патниот правец Струга – Ќафасан. Oд страна на ТППЕ Струга веднаш е упатено едно противпожарно возило и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар избувнал попладнето во Казнено-поправниот дом Идризово во просторија каде што се складирани ќебиња, но нема повредени лица и не е причинета материјална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чувар загинал, едно лице потешко, а 12 полесно повредени во пожар во електрана во Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: