Еден загинат, 13 повредени во пожарот во електраната во Москва


3 копии
2 копии

Една лице починало, а 13 се повредени во голем пожар кој денеска изби во гасна електрана во близина на Москва, пренесуваат руските власти. Според овие ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Помеѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар што избувна денес во гасната електрана во московскиот регион, објави руското Министерство за енергетика, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во 10:04 ч. во ТППЕ Струга пријавен е пожар на патниот правец Струга – Ќафасан. Oд страна на ТППЕ Струга веднаш е упатено едно противпожарно возило и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар избувнал попладнето во Казнено-поправниот дом Идризово во просторија каде што се складирани ќебиња, но нема повредени лица и не е причинета материјална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 265 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат, 13 повредени во пожарот во електраната во Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: