ЕБР спаси човечки животи на скопската обиколница

3 копии

Статус на Трајче Мешков во групата Ѕид на сообраќајниот cpам во кој опишува каква била ситуацијата денес при собраќajката на скопската обиколница. Краток осврт ...
| | веќе видена | слични

Страшна несреќа се случи на скопската обиколница кај Радишани, кога се судриле два камиони. Според првичните информации, од едниот камион се извлечени татко и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Еден загинат и двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што се случи рано утринава на скопската обиколница во правец од Тетово кон Велес, во ...
| | веќе видена | слични

Страшна несреќа се случи денеска на скопската обиколница кај Радишани, кога се судриле два камиони. Според првичните информации, од едниот камион се извлечени ...
| | веќе видена | слични
30 копии

Поради сообраќајна незгода на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, сообраќајот е во прекин. Возилата се пренасочуваат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 202 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 319 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата наскоро ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 152 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБР спаси човечки животи на скопската обиколница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: