ЕБОР со нови кредити за малите и за средните претпријатија

8 копии

Десет милиони евра од Европската банка за обнова и развој ќе бидат достапни за кредитирање на малите и средните претпријатија во Македонија преку Шпаркасе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

€10 милиони од ЕБОР, заедно со €1,5 милиони грант од ЕУ, наменети како помош за компаниите во нивното доближување до ЕУ стандардите ЕБОР одобрува кредит во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шпаркасе Банка Македонија е втората македонска банка којашто ќе ѝ се приклучи на иницијативата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за поттикнување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Во североисточните делови ќе има услови за ...
сите 359 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон, испрати писмо до Французите, во кое тој го повикува народот на голема национална дебата и решавање на кризата што ја ...
сите 182 | | | веќе видена

Трамп од Белата куќа предупреди на можноста за многу подолг застој, за што ги обвинува демократите, кои одбиваат да го поддржат предлогот за финансирање на ...
сите 151 | | | веќе видена

Здравствениот систем е во тотален хаос. Скандалот со вакцините што ја потресе јавноста е дното на оваа власт. Недозволиво е да се пронајдат 500 вакцини МРП на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБОР со нови кредити за малите и за средните претпријатија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: