Ѕвездени фотки

Иако претходно имаме објавено галерии со фотографии од вселената, сепак не можевме да одолееме на овие прекрасни фотки направени со помош на сателитите и телескопите кои се во вселената. Од прекрасни вселенски рози и појави кои наликуваат на скапоцени камења, до експлозии на ѕвезди и магнетни ветрови кои создаваат прекрасна парада на бои од поларизирани гасови и други честички кои се наоѓаат во навидум празниот простор. Уживајте...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Под влијание на потопол влажен бран утре и во среда ќе биде облачно со врнежи претежно од дожд. Во западните делови се очекуваат обилни врнежи (локално над 40 ...
сите 272 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 242 | | | веќе видена

По бегството на поранешниот премиер Никола Груевски само со лична карта, власта ќе бара начин на обвинетите, освен пасошот да им биде одземен и овој документ, ...
сите 228 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвездени фотки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: