Том Круз најави втор дел на `Топ Ган`

Том Круз ќе снима продолжение на акциониот филм "Топ Ган". Овој 54 годишен актер ги потврди гласините дека 31 година по премиерата на првиот дел на "Топ Ган" започната е работата за продолжување на оваа хит акцијата. Веста стана официјална откако Круз се испушти во етерот на австралиската телевизиска емисија "Изгрејсонце". Гласините за евентуално продолжение на класичниот филм циркулираат во медиумскиот простор уште од 2008 година, кога стана јасно дека холивудските шефови сакаат да ја воскреснат историјата. Тогаш извор дури издаде дека насловот ќе открива како Пит Мичел - Одметник (во улогата Круз) е веќе инструктор во воздухопловното училиште "Топ Ган" и овој пат тој треба да се справи со нов пилот. Кој згора на с? е и жена. Во моментов недостасуваат дополнителни информации дали во проектот ќе се вклучува оригиналниот актерски состав, имено Кели МакГилис, Вал Килмер, Ентони Едвардс и Том Скерит.
| | веќе видена | слични

Познатата актерка Кели МекГилис, ѕвездата на „Топ ган“, чиешто продолжение дека ќе се снима е најавено деновиве, преживеала две силувања и се здобила со сериозни повреди за време на нападите. 60-годишната Кели моментално живее во Северна Каролина, а ја силувале двајца мажи пред 36 години. Во 1979 година кога актерката се доселила во Њујорк за да студира глума, додека излегувала од кадата двајца мажи насилно влегле во станот и под закана со нож ја одвлекле во спалната соба. И покрај нејзините вресоци, ја силувале, плукале, удирале и боделе со нож. – Се менуваа и зборуваа дека ќе ме тепаат додека не умрам. Во тие моменти мислев дека ќе умрам и се предадов – рекла Кели. Полицијата, сепак, стасала навреме и актерката била префрлена во болница, а двајцата напаѓачи биле уапсени во рок од еден месец. Едниот силувач, кој тогаш имал само 15 години, минал три години во затвор, пред нападот на Кели. Обвиненијата против вториот напаѓач биле отфрлени, бидејќи немало доволно докази да се покаже дека бил на местото на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во реалноста, Кели Мекгилис веќе 30 години се бори со депресија и ПТСР како последица од силување и напад. Кели Мекгилис беше ѕвезда во филмот „Top Gun" чие продолжение се најавува, а убавината и славата не ѝ донеле ништо добро. Со најавите за снимање на продолжение на холивудскиот блокбастер „Top Gun", јавноста се потсети на ѕвездата која заедно со Том Круз глумеше во дебито кое ја прослави. Иако атрактивната русокоса после главната улога во филмот „Top Gun" се здоби со светска слава и стана една од најпосакуваните актерки, се чини дека нејзиниот приватен живот бил се', само не холивудска бајка. Во реалноста, Кели Мекгилис веќе 30 години се бори со депресија и ПТСР како последица од силување и напад. Двојно брутално силување Денес 59 – годишната актерка ја силувале двајца мажи пред 35 години, во 1979 година. Имено, таа се преселила од провинција во Њујорк за да студира глума и да создаде кариера за која сонувала долго време, па таму изнајмила и стан. Едно попладне, кога излегувала од кадата, слушнала ...
| | веќе видена | слични

Деновиве е актуелна веста дека ќе се снима „Топ ган 2“ ние ве потсетуваме на најпознтата глумица од првиот дел која во животот минала низ страшни искушенија но и проблеми. Познатата глумица Кели МекГилис, звезда на „Топ ган“, преживеала две силувања и се здобила со сериозни повреди за време на нападите. 60. годишната Кели моментално живее во Северна Каролина, а ја силувале двајца мажи пред 36. години. Во 1979. година кога глумицата се доселила во Њујорк за да студира глума, додека излегувала од кадата двајца мажи насилно влегле во станот и под закана со нож ја одвлечкале во спалната соба. И покрај нејзините крикови, ја силувале, плукале, удирале и боделе со нож. „Се менуваа и говореа дека ќе ме тепаат додека не умрам. Во тие моменти мислев дека ќе умрам и се предадов“ рекла Кели. Полицијата сепак стасала на време и глумицата била префрлена во болница, а двајцата напаѓачи се уапсени во рок од еден месец. Едниот силувач, кој тогаш имал само 15. години, минал три години во затвор, пред нападот на Кели. ...
| | веќе видена | слични

Кели Мекгилис беше ѕвезда во филмот „Top Gun“ чие продолжение се најавува, а убавината и славата не ѝ донеле ништо добро. Со најавите за снимање на продолжение на холивудскиот блокбастер „Top Gun“, јавноста се потсети на ѕвездата која заедно со Том Круз глумеше во дебито кое ја прослави. Иако атрактивната русокоса после главната улога во филмот „Top Gun“ се здоби со светска слава и стана една од најпосакуваните актерки, се чини дека нејзиниот приватен живот бил се`, само не холивудска бајка. Во реалноста, Кели Мекгилис веќе 30 години се бори со депресија и ПТСР како последица од силување и напад. Двојно брутално силување Денес 59 – годишната актерка ја силувале двајца мажи пред 35 години, во 1979 година. Имено, таа се преселила од провинција во Њујорк за да студира глума и да создаде кариера за која сонувала долго време, па таму изнајмила и стан. Едно попладне, кога излегувала од кадата, слушнала необични звуци. Во станот ѝ провалиле двајца мажи кои под закана со нож ја одвлекле во спалната соба. И покрај ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 414 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 107 | | | веќе видена

Унгарскиот политички аналитичар Андраш Рац од „Политикал Капитал“ во интервју за „Евроњуз“ изјави дека нема докази дека животот на Никола Груевски е под закана ...
сите 177 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочиште за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тврдина -Таргет“ за незаконското следење на ...
сите 129 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 321 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Том Круз најави втор дел на `Топ Ган`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: