Ѕвездата од „Солзи на есента“ уловена во Хрватска

Ако може и кремот на Холивуд, може и шербетот од Турција. Минатата година Дубровник беше главно збиралиште на џет сетерите како Бијонсе, Џеј З, Ева Лонгорија и Тони Паркер, а годинава тоа задоволство го има турската актерка Ајга Варлиер односно нам позната како Сабиха од „Солзи на есента“. Додека снимањето на хит серијата е во мирување поради летните одмори, 34-годишната актерка е фатена на дело како ужива во убавините на дубровник со турскиот џез пијанист Емир Ерсој. Ако во серијата е мажена и има дете, во приватниот живот е далеку од тоа. Прегратките на Емир сигурно убаво и годат. Покрај љубовта кон Дубровник, друго заедничко нешто им е музиката. Ако мислевте дека ја бива само за глума, чујте ги нејзините вокални способности. А нам ни останува да видиме која ќе биде наредната ѕвезда која ќе ужива во убавините на Дубровник.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 304 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 128 | | | веќе видена

Неизвесно е дали поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков ќе биде спроведен во судот на денешното рочиште “Таргет-Тврдина”, случај во кој е тој еден од обвинетите, ...
сите 129 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 28 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвездата од „Солзи на есента“ уловена во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: