Манчестер Јунајтед не се откажаа од Дени Роуз


2 копии

Синоќа на свечена церемонија која ја организираше Манчестер Јунајтед, беа доделени неколку клупски награди, а за играч на сезоната беше избран голманот Давид ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Српскиот интернационалец, Немања Матиќ во летниот преоден рок минатата година од Челси се пресели во Манчестер Јунајтед и за кратко време стана неизбежен дел ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед вчера одржа свечена церемонија на која ги прогласи најдобрите фудбалери и ги издвои најдобрите моменти во оваа сезона, гала вечер на која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Хеа беше избран за најдобар играч во клубот за оваа сезона. Шпанецот ја доби наградата, именувана по легендата Мет ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 358 | | | веќе видена

Пејачката Александра Пријовиќ поради бременоста не присуствуваше на денешниот погреб на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ. Сепак таа реши на Инстаграм ...
сите 258 | | | веќе видена

Утре напладне продолжува седницата на собраниската Комисија за деловничко-мандатни и имунитетни прашања на чиј дневен ред е брањето за одобрување притвор на ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 194 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер Јунајтед не се откажаа од Дени Роуз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: