ДЗС го исчисти патот кон селото Горно Косоврасти, каде има 80 сантиметри снег

3 копии

Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) по неколку часовна работа го исчисти од снег патот кон дебарското село Горно Косоврасти. Расчистувањето на патот, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со страв и огромна внимателност граѓаните се вижат по замрзнатите тротоари и пешачки патеки кои веќе цела седмица им создаваат проблеми. Повеќето се ...
| | веќе видена | слични

Обилните врнежи од снег и подмрзнатите коловози и тротоари ги наполнија болниците. Со повреди или скршеници на екстремитетите во градските болници и Ургентниот ...
| | веќе видена | слични
19 копии
7 копии

Скопје/Охрид, 10. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Од Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) апелираат до сите градоначалници и единици на локалната самоуправа да ги ...
| | веќе видена | слични

Ивица Коневски на својот Фејсбук профил, упати апел до сите граѓани, запознавајќи ги со нивните права и обврски во врска со снежното време, односно за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЗС го исчисти патот кон селото Горно Косоврасти, каде има 80 сантиметри снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: