Атина: Скопје не е подготвено да го исполни договореното од Брисел


2 копии

Нема да постои договор доколку не се прифати ерга омнес и уставна ревизија, вели портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос, во ...
| | веќе видена | слични

Прашање на време е кога може да се очекува затворање на долгогодишниот спор за името со Грција. Ова може да се заклучи од изјавите на премиерот Зоран Заев и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев изјави дека се прецизираат последните детали за прашањето со името и штом заврши тоа, владите на Македонија и Грција ќе излезат со детали ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и денеска е без одговор - кога ќе се случи телефоснкиот разговор со Ципрас. Сепак, вели се работи за броени денови, можеби и часови, а да ...
| | веќе видена | слични

Грчките медиуми, повикувајќи се на свои извори прогнозираат дека телефонскиот разговор меѓу премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас би можел да се случи во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

Грчкиот весник денеска шишува дека „Та Неа“ се очекува да има брзи промени во преговорите за името на Република Македонија. Република Северна Македонија, име ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 48 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атина: Скопје не е подготвено да го исполни договореното од Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: