Двојно убиство во Гевгелија

36 годишниот Киро Терзиев од селото Николиќ ( во околината на Гевгелија и Дојран) со пушка ги застрелал своите родители Татјана и Мито. Според првичните информации на полицијата, вознемирениот син упаднал во нивниот дом пред полноќ и со неколку истрели пукал во двајцата родители. Ги усмртил на местото на несреќата. Родителите имале по 67 години. Причината за инцидентот се уште не е позната, но полицијата проверува зошто синот посегнал по животите на своите родители.
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 182 | | | веќе видена

Се очекува утре пред полноќ да се гласа Законот за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. Седницата започна уште вчера, а по жестоката ...
сите 87 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 131 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 200 | | | веќе видена

Доколку не се случи нешто непредвидено, вечер или во текот на ноќта планирано е да се одржи гласањето. Иако беше најавувано како веројатно, сценариото Нова ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојно убиство во Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: