Апелација за „Поткуп“ ќе се произнесе дополнително


2 копии

Апелацискиот суд Скопје одржа јавна седница на која ја разгледа жалбата на одбраната на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, која бара видео снимките од ...
| | веќе видена | слични

Станува ли збор за двојни аршини на судот што т.н. бомби се користат како докази во случаите на СЈО, а случајот „Поткуп“ во кој видео снимката од кабинетот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Новиот судски совет во предметот Поткуп по нова година ќе одлучува дали снимката објавена на јутјуб ќе биде дел од доказите. Апелација ја врати топката кај ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Апелациониот суд Скопје, по одржаната јавна седница по предметот познат во јавноста како „Поткуп“, донесе одлука со која го укина првостепеното решение и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судијката Дијана Груевска Илиевска, која му суди на премиерот Зоран Заев во случајот „Поткуп“, незаконски донела одлука снимката од ПИМ (посебни истражни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што соопшти Апелација, во текот на постапката и одлучувањето по Предлогот на одбраната за издвојување докази прибавени со посебни истражни мерки, поставен ...
| | веќе видена | слични

Апелацискиот суд - Скопје го укина првостепеното решение во случајот „Поткуп“ и го врати предметот на повторно застапување на првостепениот суд.Судиите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апелација за „Поткуп“ ќе се произнесе дополнително

Од:
До кого (е-маил):
Порака: