Движење за Илирида: Албанците во Македонија да го бојкотираат референдумот за името

5 копии

Албанците не се во статична ситуација, ниту пак во хибернација како што сакаат да се претстават на домашната и меѓународната јавност. Албанците се политичка и економска сила. Со внимание ги следат политичките случувања за иднината на земјата, исто така ги анализаат формите и начини на обидите за организирање на референдум за преименување на името Република Македонија. Организаторите треба да имаат претходно познавање за волјата на Албанците да учествуваат на референдумот, соопштуваат од „Движењето за Илирида“. „Движење Илирида“ ќе се обрати на „населението на Илирида со барање за бојкот на каков било референдумот, ќе се бара од Албанците да дејствуваат мудро бојкотирајќи го референдумот, како што го бојкотираа референдумот за независност на Република Македонија“,пренесува „Курир.мк“ -Албанците немаат потреба од туѓи референдуми, но имаат потреба од забрзување на процесот за спроведување на својот референдум, во 1992 година, каде што одѕивот на референдумот беше 98%, од Куманово па се до Преспа. Со овој чин ...
| | веќе видена | слични

Албанците не се во статична ситуација, ниту пак во хибернација како што сакаат да се претстават на домашната и меѓународната јавност. Албанците се политичка и економска сила. Со внимание ги следат политичките случувања за иднината на земјата, исто така ги анализаат формите и начини на обидите за организирање на референдум за преименување на името Република Македонија. Организаторите треба да имаат претходно познавање за волјата на Албанците да учествуваат на референдумот, соопштуваат од „Движењето за Илирида“. „Движење Илирида“ ќе се обрати на „населението на Илирида со барање за бојкот на каков било референдумот, ќе се бара од Албанците да дејствуваат мудро бојкотирајќи го референдумот, како што го бојкотираа референдумот за независност на Република Македонија“. -Албанците немаат потреба од туѓи референдуми, но имаат потреба од забрзување на процесот за спроведување на својот референдум, во 1992 година, каде што одѕивот на референдумот беше 98%, од Куманово па се до Преспа. Со овој чин ја дадоа својата ...
| | веќе видена | слични

Албанците не се во статична ситуација, ниту пак во хибернација како што сакаат да се претстават на домашната и меѓународната јавност. Албанците се политичка и економска сила. Со внимание ги следат политичките случувања за иднината на земјата, исто така ги анализаат формите и начини на обидите за организирање на референдум за преименување на името Република Македонија. Организаторите треба да имаат претходно познавање за волјата на Албанците да учествуваат на референдумот, соопштуваат од „Движењето за Илирида". „Движење Илирида" ќе се обрати на „населението на Илирида со барање за бојкот на каков било референдумот, ќе се бара од Албанците да дејствуваат мудро бојкотирајќи го референдумот, како што го бојкотираа референдумот за независност на Република Македонија". -Албанците немаат потреба од туѓи референдуми, но имаат потреба од забрзување на процесот за спроведување на својот референдум, во 1992 година, каде што одѕивот на референдумот беше 98%, од Куманово па се до Преспа. Со овој чин ја дадоа својата ...
| | веќе видена | слични

Албанците не се во статична ситуација, ниту пак во хибернација како што сакаат да се претстават на домашната и меѓународната јавност. Албанците се политичка и економска сила. Со внимание ги следат политичките случувања за иднината на земјата, исто така ги анализаат формите и начини на обидите за организирање на референдум за преименување на името Република Македонија. Организаторите треба да имаат претходно познавање за волјата на Албанците да учествуваат на референдумот, соопштуваат од „Движењето за Илирида".„Движење Илирида" ќе се обрати на „населението на Илирида со барање за бојкот на каков било референдумот, ќе се бара од Албанците да дејствуваат мудро бојкотирајќи го референдумот, како што го бојкотираа референдумот за независност на Република Македонија".-Албанците немаат потреба од туѓи референдуми, но имаат потреба од забрзување на процесот за спроведување на својот референдум, во 1992 година, каде што одѕивот на референдумот беше 98%, од Куманово па се до Преспа. Со овој чин ја дадоа својата одлука ...
| | веќе видена | слични

Албанците не се во статична ситуација, ниту пак во хибернација како што сакаат да се претстават на домашната и меѓународната јавност. Албанците се политичка и економска сила. Со внимание ги следат политичките случувања за иднината на земјата, исто така ги анализаат формите и начини на обидите за организирање на референдум за преименување на името Република Македонија. Организаторите треба да имаат претходно познавање за волјата на Албанците да учествуваат на референдумот, соопштуваат од „Движењето за Илирида“. „Движење Илирида“ ќе се обрати на „населението на Илирида со барање за бојкот на каков било референдумот, ќе се бара од Албанците да дејствуваат мудро бојкотирајќи го референдумот, како што го бојкотираа референдумот за независност на Република Македонија“. -Албанците немаат потреба од туѓи референдуми, но имаат потреба од забрзување на процесот за спроведување на својот референдум, во 1992 година, каде што одѕивот на референдумот беше 98%, од Куманово па се до Преспа. Со овој чин ја дадоа својата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 239 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 100 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 99 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Движење за Илирида: Албанците во Македонија да го бојкотираат референдумот за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: