Обид за убиство на 25 годишен кавадарчанец

4 копии

Од сериозноста на повредите, откако изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во бетонски столб починал 20 годишниот М.А. од село Отља , ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
8 копии

В.Б.(34) од Демир Капија се здобил со повреди откако со мотоциклот марка „Орион“ кој го управувал без регистарски броеви на патот Демир Капија-село Бесвица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Две жени по потекло од селото Тренебишта, со живеалиште во САД и Австралија доживеале несреќа со трактор, соопшти МВР.„На локалниот пат Требеништа-Ливоишта, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дваесетгодишно лице со иницијали М.А. почина по сообраќајка на регионалниот пат Куманово-село Липково.Тој управувал патничко возило „форд-фокус“ со кумановски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 136 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обид за убиство на 25 годишен кавадарчанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: