Две победи на младите кошаркари против Бугарија

Четири млади македонски кошаркарски селекции имаат свои настапи, две однов на континенталните првенства, а две со контролни средби. На првенството за ...
| | веќе видена | слични

Четири млади македонски кошаркарски селекции денеска имаат свои настапи. На првенството за кошаркарки до 18 години што се одржува во Скопје, нашите јуниорки ...
| | веќе видена | слични

Македонската младинска кошаркарска селекција навистина лошо го стартуваше Европското првенство од Б дивизијата кое се одржува во Португалија, откако ова ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 29 јуни до 5 јули 2020 година бележи намалување на бројот на новозаболени и починати, а ...
сите 482 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска од Куманово рече дека Владата во што е можно пократок период ќе го разгледа предлогот на Комисијата за заразни ...
сите 275 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две победи на младите кошаркари против Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: