Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – загинати возачот и сопатникот


8 копии

Возач на патничко моторно возило и сопатник загинале во една од вкупно 10 сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во една ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатиoт ден (28.05), на подрачјето на Сектор за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди од кои една со починато лице, пет со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Сообраќајната полиција казнила 95 возачи кои се движеле со поголема брзина од дозволената. Исклучени се од сообраќај двајца возачи кои управувале возило под ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат да се нижат сообраќајните незгоди на територија на Град Скопје. Само во последните три дена сообраќајниот билтен на МВР запишал 31 сообраќајка. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во текот на изминатите четири дена на подрачјето на Скопје се случиле 31 сообраќајни незгоди од кои седум со тешки телесни повреди, 12 со телесни повреди и 12 ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 289 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 568 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – загинати возачот и сопатникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: