Автобус удрил дете во Струга, во Радожда деца пронашле граната

2 копии

Триенаесет годишно лице од село Сарај, струмичко, управувајќи мопед „ВОГ“ без регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во бетонски ѕид од куќа. Несреќата се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во 20,10 часот, на регионален пат Куманово – Скопје, кај село Никуштак, помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тешка сообраќајна несреќа што синоќа се случила на регионалниот пат Куманово – Скопје кај село Никуштак, помеѓу „фолксваген венто“ и „фолксваген голф“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 746 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 254 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 174 | | | веќе видена

Уше од самиот почеток на следната недела нашата држава ќе подпадне под влијание на СИЛНО југозападно воздушно струење па така особено од среда кон нашата ...
сите 167 | | | веќе видена

Кисела Вода гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова. Според податоците до кои дојде Република, таму е висока предноста за ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автобус удрил дете во Струга, во Радожда деца пронашле граната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: