Исчезна жена – нејзиниот невенчан сопруг пријавил месец и пол подоцна


Исчезната е четириесет и петгодишна жена од Петровец. Случајот во полиција го пријавил нејзиниот педесет и четиригодишен невенчан сопруг, З.Ц.Тој вчеравечер во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тешка сообраќајна несреќа се случи во близина на косовското село Лугаѓи, кога автобус изгуби контрола и влета на бензинска станица. Според информациите, две ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Приштинските портали  веќе објавија снимка од безбедносна камера на која се гледа како автобусот влетува во кафулето на бензинската пумпа. Сведоците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 741 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 236 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 105 | | | веќе видена

Вечерва ТВ21 ја организираше последната претседателска дебата помеѓу кандидатите кои во недела ќе се борат за функцијата претседател на државата. Кандидатот на ...
сите 143 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 102 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 879 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчезна жена – нејзиниот невенчан сопруг пријавил месец и пол подоцна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: