Пијано Скопје - 2,3 промили алкохол имал најпијаниот синоќа (ВИДЕО)


Многу пијани скопјани возеле синоќа низ град. Најпијан возач бил млад скопјанец кој возел со 2.30 промили алкохол во крвта. Полицијата изрече 248 казни при извршен алко тест во вчерашната рација. Уште толку возачи се казнети за брзо возење, за минување на црвено, непрописно претекнување. Во главниот град полицијата направи повеќе од 1200 сообраќајни контроли. - 726 возачи се алкотестирани и кај 248 од нив е утврдено присуство на алкохол над дозволеното. Констатирани се и други 252 прекршоци. Министерството за внатрешни работи ќе продолжи со вакви акции и во наредниот период, особено на територијата на град Скопје. Набавени се нови 80 дрегери за проверка на алкохол кај возачите. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи,, за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот на патиштата, изјавил Тони Ангеловски потпарол на МВР Полицијата ќе продолжи со интезивните сообраќајни патроли со цел подобрувањ на безбедносната слика особено во главниот град. Беснеењето на мотоциклистите, трките ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Речиси пестотина возачи изминатиот викенд уловени како управуваат возила под дејство на алкохол, а колку успеале да ги избегнат сообраќајните патроли, можеме ...
| | веќе видена | слични

„Прегазено дете“, „Починат моторциклист“, „Повредени две лица во сообраќајка“ се насловите кои речиси секојдневно ги полнат интернет порталите. Не постои ден, ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Пешак и возач на мотоцикл се потешко повредени во две од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје, а во пет ...
| | веќе видена | слични
5 копии

МИА побара став од претседателот на Републичкиот собет за безбедност на сообраќајот и патиштата Стојче Стаменковски за акцијата на полицијата како и за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од МВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и санкционирала поголем број прекршоци. Двајца возачи се движеле со брзина поголема од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 131 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 262 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 314 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пијано Скопје - 2,3 промили алкохол имал најпијаниот синоќа (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: