Тетово: Старите недоразбирања ги решавале со секири и шипки

2 копии
3 копии
3 копии

Полицијата трага по непознети лица кои крадат пари од пензионери, соопшти денеска МВР. Имено во 15:30 часот Е.К.Ф.(76) од Скопје пријавила дека истиот ден ...
| | веќе видена | слични

Во 11 часот, во Полициската станица Карпош, 78-годишниот И.М. од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 10 часот и 30 минути, на автобуската постојка кај ...
| | веќе видена | слични

Измамници излажале двајца пензионери во Скопје дека парите што ги зеле од банка не биле во ред и дека треба да ги вратат за да се исправи грешката и им ги ...
| | веќе видена | слични

На 30.04.2018 година во 15,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Е.К.Ф.(76) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 13,00 часот на булеварот “Јане ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 136 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Блерим Река на ТВ дебатата на ТВ 21 рече дека поднел претставка до ДИК за говорот на омраза и валканата кампања со лажни вести ...
сите 145 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 326 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 172 | | | веќе видена

Огромна е посетеноста на завршинот митинг од претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржува во Штип. Пред штипјани се обраќа кандидатката за ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетово: Старите недоразбирања ги решавале со секири и шипки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: