Двајца се пцуеле, премиерот се навредил

Таткото на приведениот Таири и другите сведоци се шокирани од приведувањето, бидејќи велат дека воопшто не се работело за навреда на премиерот. Македонец со белгиско државјанство е приведен од полицијата, бидејќи наводно го пцуел премиерот Никола Груевски додека завчера држел говор во населбата Илинден, јави А1 телевизија. Четириесет и тригодишниот Агим Таири, кој во Македонија дошол на одмор и посета на семејството и неговиот другар и комшија Раде Спасовски, велат дека се шегувале на своја сметка додека премиерот бил оддалечен од нив, но на крајот биле непријатно изненадени. - Се видовме... кај си... тој на мене на албански ми кажа да ти е... мајката и јас на него на македонски. Пред нас стоеја двајца или тројца луѓе, а ние си се пцуевме меѓу себе другарски. Премиерот зборуваше и го гледавме. Замина премиерот 5-6 километри и тој го фати другаров за раменици исто како криминалец, како убиец - зошто го пцуеш премиерот? Другаров му кажа дека не го пцуел него, дека со другар ми се пцујам - објаснува ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 227 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 270 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори. Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 235 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 377 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца се пцуеле, премиерот се навредил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: