Каква мајка, таква ќерка: Кетрин Зита Џонс и Керис Зита Даглас ги освоија сите погледи

Светски познатата актерка Кетрин Зита Џонс (48) и нејзината ќерка Керис Зита Даглас (14) беа меѓу толпата славни личности кои присуствуваа на модниот настан на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Модните стилисти Доменико Долче и Стефано Габана, креаторите на модната куќа Долче и Габана, немаат намера да ја продадат својата компанија истакнувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Њујорк е одржана уште една ревија во склоп на модното шоу “Dolce & Gabbana Women’s Couture Fashion”, a помеѓу славните гости била и велшката актерка Кетрин ...
| | веќе видена | слични

Во друштво на нејзината мајка, Карис – Зита Дагалс го пленела вниманието на јавноста за време на доаѓањето на гламурозната ревија која се одржа во оперската ...
| | веќе видена | слични

Модното дуо Долче и Габана викендов ја презентираше колекцијата од Алта мода, а одлучи тоа да се случи во Њујорк. Како и секогаш, на модното шоу присуствуваа ...
| | веќе видена | слични

Доменико Долче и Стефано Габана синоќа приредија моден спектакл во Метрополитен опера во Њујорк. Меѓу бројните гости беше и Кетрин Зета Џонс со нејзината ќерка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според одредени и неофицијални информации, поранешниот премиер Никола Груевски политичкиот азил во Република Унгарија ќе го бара врз основа на документот ...
сите 252 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски од пред седиштето на СДСМ, се обрати со напади кон премиерот Зоран Заев и министерот Оливер Спасовски, истакнувајќи ...
сите 214 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каква мајка, таква ќерка: Кетрин Зита Џонс и Керис Зита Даглас ги освоија сите погледи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: