Двајца новинари убиени во Авганистан

5 копии
2 копии
3 копии

Пет маскирани вооружени разбојници ограбиле експозитура на „Халкбанк“, на Јадранска магистрала во скопско Визбегово, денеска напладне, дознава „НетПрес“. ...
| | веќе видена | слични

Според неофицијални информации петмина непознати вооружени разбојници со калашникови и фантомки на глава упаднале во експозитурата на Халкбанк. Со закани ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како сцени од страшен филм, вака им започна работната недела на вработените во експозитура на Халк бнака во скопско визбегово. Маскирани и вооружени лица со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии
3 копии

Четири непознати сторители вооружени со автоматски пушки извршиле разбојништво во банката во Визбегово. Како што КУРИР неофицијално дознава, лицата со фантомки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 219 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца новинари убиени во Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: