Два земјотреси ја стресоа Грција, почувствувани и во делови од земјава


4 копии

Македонската телеметриска сеизмолошка мрежа денескa регистрира два земјотреса чиишто епицентри се наоѓаат на 220 километри јужно од Скопје во соседна Грција и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии
2 копии

Два земјотреси се случија денеска во Кожани, соседна Грција, a беа почуствувани и во Охрид, Струга, Битола и Ресен. Епицентарот на земјотресите биле на 220 ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Земјотрес со јачина од 6,6 степени го погоди западниот брег во Австралија. Како што соопшти Агенцијата за геолошко истражување на Австралија, земјотресот го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 120 | | | веќе видена

Веста дека завчера, во време кога беше приведeeна Катица Јанева, починaaла нејзината мајка Здравка Делиџакова, јавноста ја дочека со изненадување. Жената ...
сите 107 | | | веќе видена

Неговото прво печатено дело „Се гледаме на врвот“ сѐ уште е најпродаваната книга од македонски автор во земјава. Тој е ко-основач и директор на креативната ...
сите 112 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон денеска ќе има средби со претставници на граѓанското општество, во пресрет на отворањето на Г7. Неколку невладини ...
сите 93 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 24 | | | веќе видена

Љубителите на добрата македонска музика утревечер од сцената во паркот „Шопен“, во Кисела Вода ќе имаат можност да ги слушнат популарните хитови на Бени Нон ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два земјотреси ја стресоа Грција, почувствувани и во делови од земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: