Два случаи на „луда крава“ регистрирани во Грција

Два случаи на „луда крава“ регистрирани во Грција Грција регистрираше два случаи на болеста "луди крави" во централниот дел на земјата. Заразната болест што ги напаѓа говедата била откриена кај два мртви вола на фарма во областа Фтиотида. Грчкото Министерство за земјоделство и храна, како што јави агенцијата БГнес, соопшти дека се преземени сите неопходни мерки со цел да се спречи ширењето на болеста.
| | веќе видена | слични

Во Грција се регистрирани два случаи на болеста „луда крава“. Заразата е откриена кај два угинати волови на една фарма во областа Фриотида, во централна Грција, јавија грчките медиуми. Грчкото Министерство за земјоделски развој и храна соопшти дека се преземени сите мерки со цел спречување на ширењето на болеста. „Кравјото лудило“ е смртоносна болест и за луѓето доколку конзумираат заразено месо.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два случаи на „луда крава“ регистрирани во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: