Два пати е зголемено земјоделското осигурување: Колку премии се исплатени на сметките на земјоделците


Се зголемила ли свеста кај земјоделците за осигурување на своите посеви. Новите временски непогоди уништија дел од овоштарските насади, но податоците од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Макпетрол“ го доби тендерот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството (АФПЗРР) за обезбедување „зелена нафта“ на земјодлеците. На тендерот, како ...
| | веќе видена | слични

Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој го објави името на економскиот оператор кој го добил тендeрот за набавка на „зелена нафта“ ...
| | веќе видена | слични

За разлика од земјите на ЕУ каде дури 40 отсто од земјоделската дејност оди преку земјоделските задруги, во државава нивниот број е мал и бавно се развиваат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два пати е зголемено земјоделското осигурување: Колку премии се исплатени на сметките на земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: