Џафери се уште не го испратил Законот за јазиците до Службен весник


Претседателот на Собранието Талат Џафери се уште не го испратил Законот за употреба на јазиците за објавување во Службен весник и не прецизира кога тоа ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев вели дека не гледа никаков проблем во тоа што Талат Џафери е поставен на позицијата Претседател на Собранието без при тоа да се изготви ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев не гледа проблем и нема намера политички да преземе одговорност, за тоа што Талат Џафери и самиот признава оти нема записник од спорната седница ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

„Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери се уште не го испратил Законот за јазиците до Службен весник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: