На ниту еден фудбалер на Тотенхем досега не му успеало тоа што Мура го направи


Бразилецот игра феноменално во Тотенхем во новата сезона, стана главен играч во идеите на Покетино, а тоа носи резултати на натпреварите. Англија Лукас Мура се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бугарскиот напаѓач кој се приклучи на Манчестер Јунајтед од редовите на Тотенхем во 2008 година призна дека за него имало интерес и од Манчестер Сити. Сепак, ...
| | веќе видена | слични

Славниот бугарски напаѓач го носеше дресот на Манчестер Јунајтед, но имал можност да заврши во градскиот ривал Сити! Димитар Бербатов за медиумите зборуваше за ...
| | веќе видена | слични

Фантастичниот крилен напаѓач на Ливерпул откри дека Јунајтед бил заинтересиран за него, а откри и зошто тој одбил да се пресели во овој голем клуб. Мане во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На ниту еден фудбалер на Тотенхем досега не му успеало тоа што Мура го направи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: