Мега спектакл: Кралицата го слави роденднот со најголемите музички ѕвезди!


Само два дена пред да се роди нејзиниот правнук кралицата Елизабета втора го прослави својот 92 роденден, но секако ова е повод таа овој роденден да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчеравечер во Хотел Александар Палас, Британската Амбасада тардиционално го организираше годишниот прием по повод роденденот на Нејзиното величество кралицата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се поздравија и поседоа на иста маса, заедно со британскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга ...
сите 98 | | | веќе видена

На автопатот Скопје-Гевгелија, на делницата од Неготино до Гевгелија, во патничко возило „опел зафира" со скопски регистарски таблици се пронајдени девет лица ...
сите 77 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на почетокот на изградбата на нов модерен станбено деловен објект Гарден Ресиденс Ин во Скопје. Како што соопшти ...
сите 59 | | | веќе видена

Подобрување на бизнис регулативата и директен дијалог со приватниот сектор за надминување на предизвиците од даночните и кадрови политики врз ИКТ секторот во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мега спектакл: Кралицата го слави роденднот со најголемите музички ѕвезди!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: