ЦЕЦА ГНЕВНА НА СТРАНСКИТЕ МЕДИУМИ: Не сака ќерка и да ја споредуваат со Ким Кардашијан (ВИДЕО)


Фолк-дивата остро ја искоментира споредбата За Анастасија Ражнатовиќ неодамна пишуваа британските медиуми, а некои од нив ќерката на фолк-дивата Цеца ја споредија со старлетата Ким Кардашијан . Нејзината мајка ја искористи пригодата и истакна дека и е мило што за нејзината наследничка пишуваат и странските медиуми, но направи и една забелешка. - Ова не е првпат Анастасија да се појави во странски медиуми. Мене ми е многу драго поради тоа, особено бидејќи се однесува на вест за Србија и за тоа што Србија може да му го понуди на светот. Зошто да не, преку некоја убава приказна, преку нешто што е убаво и квалитетно. Меѓутоа, јас не би сакала ќерка ми да се споредува или да го прави тоа што го прави Ким Кардашијан. Таа
| | веќе видена | слични

Задникот на Ким Кардашиан повторно е главна тема во светските медиуми, а кога ќе ги видите овие фотографии ќе биде јасно зошто е така. Откако Марио Балотели сурово го испрозивал задникот на Ким Кардашиан, јавно прашувајќи го Каније Вест како може "да биде со тоа", Ким Кардашиан се појавила во јавноста послаба од било кога. Сите се запрашале што се случило со најпознатата светска старлета, чиј задник пред три седмици изгледал пристојно... Меѓутоа, очигледно станува збор за голема "измама", бидејќи папараците сега ја фатиле Ким каде што таа не се надевала. Се подразбира, Ким не била ни налик на онаа затегната жена од претходните фотографии. Поради овие фотографии сите се прашуваат дали може нејзиниот задник да биде поголем од ова, а коментарите кои може да се прочитаат во светските медиуми во главно гласат - "што е ова?".
| | веќе видена | слични

Позната по раскошната „заднина“, која е обележје на сите сестри Кардашијан , Ким повторно се најде на насловните страници на странските таблоиди, овој пат поради папарацо-фотографиите во продолжение на текстот. Имено, Ким напорно работеше на средувањето на своето тело, кое успеа да го доведе до завидна форма, но на фотографиите нејзиниот задник повторно изгледа енормно поголем од остатокот од нејзиното тело. Дали станува збор за оптичка измама, фотошоп-интервенција или за непријателски расположените бели панталони што ги носи, не е јасно, како и да е, на фотографиите ни трага ни глас од витата става на најпопуларната американска старлета. Прочитајте и: Ким Кардашијан на црвениот килим со блескава „заднина“ (ФОТО)
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан важи за модна икона, која не сме навикнати два дена по ред да ја гледаме во ист аутфит. Но, изгледа семејните обврски, поточно роденденот на ќерката Норт ја спречија старлетата да внимава на својот изглед.Ким во четвртокот се појави во тренерки, бела маичка и патики, а истото се случи и еден ден подоцна.Таа во петокот замина во студио во Лос Анџелес каде повторно се појави во истиот аутфит, поточно овој пат само патиките беа различни.Изгледа Ким не сака да го смени лежерниот аутфит за тесни фармерки и високи потпетици.
| | веќе видена | слични

Задникот на Ким Кардашијан повторно е главна тема во светските медиуми, а кога ќе ги видите фотографиите и ќе ви стане јасно зошто. Сите се прашувале што се случило со најпознатата старлета во светот, чиј задник пред само три недели изгледаше сосема поинаку. Но очигледно се работи за измама, бидејќи папараци ја фатиле Ким кога не се надевала. Се разбира Кардашијан не била онаа затегната како на претходната фотографија. Поради овие фотографии сите се прашуваат може ли нејзиниот задник да биде поголем од овој?
| | веќе видена | слични

Ким Кардашијан направи нестандардна реклама на својата колекција шминки, со тоа што ја потемни за неколку нијанси кожата. Бојата на кожата на Ким предизвика сериозна дискусија, а незадоволните коментари преовладуваат. Некои коментари одат и дотаму што ја обвинуваат Ким за расизам. Според нив дополнителната компјутерска обработка не е само непотребна, но и расистичка. Тие сметаат дека таа се направила црна со цел рекламирање. Ким сепак има и застапници, кои коментираат дека сепак станува збор за пудра. Новата колекција на Кардашијан вклучува комплет за контуриране на лицето заедно со хајлајтер и двојна четка за мешање. “Го реконструирам изгледот постојано, но она на што останувам верна, е скулптирањето”, изјави ТВ ѕвездата. Таа и нејзината сестра Кајли Џенер пуштија на пазарот заедничката марка “KKW”, а серијата на Ким го носи името “KKW Beauty”. Таа ќе биде на пазарот од 21 јуни.
| | веќе видена | слични

Денес Норт Вест полни четири години, а Ким Кардашијан објави видео од неа. Монтажата вклучува неколку емоџис од Норт, но и снимки од неа и мајка и. Сепак, ништо не е познатото за забавата по повод роденденот на Норт. Останува да почекаме кланот Кардашијан од почнат да објавуваат фотографии.
| | веќе видена | слични

Ким Карадашијан без сомнение е модна икона и една од ретките ѕвезди која може да му наметне бизарни трендови на светот.И додека ја гледаме во тренерки и штикли или проѕирни чизми, па ретко ја гледаме во формално издание.За самитот на жени организиран од Форбс во Њујорк, Ким се појави во црн елегантен костим и дискретни потпетици.Како ви се допаѓа во вакво издание?
| | веќе видена | слични
3 копии

Скот Дисик (34), поранешниот партнер на Кортни Кардашијан и таткото на нивните три деца, има ново друштво. Од него не се одвојува 18 – годишната манекенка Софија Ричи, ќерката на легендарниот пејач Лајонел Ричи. Нив ги делат многу години, но се чини дека и многу работи ги спојуваат. Сепак, тие тврдат дека се само пријатели. Скот Дисик (34), поранешниот партнер на Кортни Кардашијан и таткото на нивните три деца, има ново друштво. Од него не се одвојува 18 – годишната манекенка Софија Ричи, ќерката на легендарниот пејач Лајонел Ричи. Нив ги делат многу години, но се чини дека и многу работи ги спојуваат. Сепак, тие тврдат дека се само пријатели. Парот е нераздвоен уште од Канскиот филмски фестивал, кога Дисик започнал серија на луди забави, која се' уште не престанува. Скот стана јавна личност поради врската со ријалити ѕвездата Кортни Кардашијан, кога беше дел од познатото реално шоу "Keeping Up With The Kardashians". Во Кан и Кортни ја доживуваше својата нова љубовна приказна со 15 години помладиот манекен ...
| | веќе видена | слични

 Новиот телохранител на Ким Кардашијан очигледно си ја знае работата и знае што е најважно да се сочува. Новите фотки од Ким и нејзиниот телохранител кој внимателно ја допира за задникот станаа онлајн сензација. Коментарите сосема очекувано тргнаа во правец „најважно е да се зачува задникот.“
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 151 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 72 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Познатата српска пејачка, Јелена Карлеуша, има богато искуство кога се работи за изборот на мажи. 41 годишната турбо-фолк ѕвезда често ги менуваше партнерите. ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕЦА ГНЕВНА НА СТРАНСКИТЕ МЕДИУМИ: Не сака ќерка и да ја споредуваат со Ким Кардашијан (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: