Хорор во Кавадарци: Татко со месеци вршел обљуба врз малолетната ќерка

3 копии

Триесет и одум годишната Џ.А. од Кавадараци вчерапријавила во полиција дека нејзиниот сопруг М.А. ја обљубил нивната 12 годишна ќерка. -Таа пријавила дека во изминатите неколку месеци, а последен пат ноќта на 29/30.11.2016 година М.А. во семејната куќа, со употреба на сила и закана по животот со нож, извршил обљуба врз нивната дванаесетгодишна ќерка, информираат од МВР. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера во 16.45 часот во Полициската станица Аеродром, К.Д. (63) од Скопје пријавила дека на 3 декември 2016 година во 11.00 часот од дома во непознат правец се оддалечил нејзиниот сопруг К.Д. (66), кој најверојатно е со патничко моторно возило „тојота корола“ со скопски регистарски ознаки, негова сопственост. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични
4 копии

Сторителите откако биле забележани од пријавителот избегале од местото на настанот. Пожарот бил локализиран од сопственикот и соседите. Случајот го пријавил Ф.Ф. ноќеска 21 минута по полноќ. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Тројца запалиле возило во Скопје, а откако сопственикот ги забележал, побегнале. (Фото: Архива) Имено, во неделата, Ф.Ф. (55) од Скопје пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, од страна на три непознати лица бил опожарен неговиот автомобил „Ауди“ со скопски регистарски ознаки. Сторителите, откако биле забележани од пријавителот, избегале од местото на настанот. Пожарот бил локализиран од сопственикот и соседите. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Три непознати лица запалиле автмобил Ауди на улица Христијан Тодоровски Карпош во Скопје. Педесет и петгодишниот сопственик на автомобилот го пријавил инцидентот дваесетина минути по полноќ. Подметнувачите на пожарот го виделе сопственикот на автомобилот и веднаш избегале. Пожарот бил локализиран од сопственикот и соседите. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Автомобил марка "ауди", сопственост на Ф.Ф. (55) од Скопје, вчера , 21 минута по полноќ изгорел во подметнат пожар, на улицата "Христијан Тодоровски - Карпош" во скопската населба Бутел. Според првичните информации, пожарот го подметнале три лица, а во моментот кога биле забележани од сопственикот на "аудито", избегале. Сопственикот на возилото и соседите го забележале пламенот, а Ф.Ф. веднаш пријавил во полиција, која извршила увид и презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
8 копии

Tри непознати лица ноќеска опожариле патничко моторно возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки сопственост на Ф.Ф. (55) од Скопје на ул. „Христијан Тодоровски Карпош“. Сторителите откако биле забележани од пријавителот избегале од местото на настанот. Пожарот бил локализиран од сопственикот и соседите. Случајот го пријавил Ф.Ф. ноќеска 21 минута по полноќ. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот. .
| | веќе видена | слични
2 копии

По полноќ се одвивала драма на улицата Хриестијан Тодоровски Карпош во Скопје каде скопјанец со соседите го гаснел пожарот подметнат во неоговто возило. 55-годишниот Ф.Ф. пријавил дека на улицата од страна на три непознати лица било опожарено неговото возило „Ауди“ со скопски регистарски ознаки. Насилниците откако биле забележани од страна на скопјанецот избегале од местото на настанот. Пожарот бил локализиран од сопственикот и соседите. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
3 копии

На маж од Аеродром му нема ни трага ни глас. Вчера во полициска станица се јавила 63-годишната К.Д. од Аеродом и пријавила дека претходниот ден од дома во 11 часот се оддалечил нејзиниот сопруг. Се работи за 66-годишниот К.Д. кој од дома излегол со својот автомобил „Тојота Корола“ со скопски регистарски ознаки. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 322 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 289 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 361 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски денеска соопшти дека дадениот азил од Унгарија на поранешниот премиер и осуден на две години Никола Груевски не е во ...
сите 236 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 52 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хорор во Кавадарци: Татко со месеци вршел обљуба врз малолетната ќерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: